Jak naučit děti smrkat – tipy a rady maminky Ivety

Jak naučit děti smrkat? V dnešním článku se zaměříme na rýmu a potíže se smrkáním. Jednu věc máme všechny maminky společnou, a to, že chceme pro naše děti jen to nejlepší. Snažíme se ve všech ohledech dávat dítěti jen to nejlepší a přejeme si, aby krásně rostlo či prospívalo, ale především chceme, aby bylo zdravé.

Přece jen zdraví je pouze jedno. Nebylo by však zcela normální, kdyby se neobjevila žádná nemoc. Na internetu či v knihovně, od dalších maminek, kamarádek nebo od lékaře, získáme nespočet rad, jak na věc, ale zapomínáme na jeden důležitý fakt. Každé dítě je jiné, a to i ve fyzickém a psychickém vývoji, základních potřebách apod.

Jak naučit děti smrkat?

Bez ohledu na pohlaví, je potřeba vaší ratolest naučit smrkat, ale jakým tempem či jakým způsobem, tak to je dobrá otázka. Představím vám jednoduché tipy, jak naučit děti smrkat, které v naší rodině měly úspěch. Tedy zatím jen v jednom případě, a to u syna (3 roky). Dcera (2 roky) má ze smrkání celkem srandu a ještě nepřišla na správnou taktiku, ale pozor! I snahu oceňte, protože pochvala je první krok k úspěchu.

3 praktické tipy

  1. Děti rády napodobují své okolí. Dejte jim prostor k vyzkoušení a smrkejte společně.
  2. Hra na slona. Kdo by nechtěl napodobovat slona a jeho troubení chobotem.
  3. Vyzkoušejte zatím jen zacpání jedné dírky.

 Čtěte také: Jak odnaučit dítě od dudlíku

Dětmi oblíbené pomůcky při smrkání

Základem úspěšného konce je také správná pomoc. Vaší ratolesti usnadníte smrkání také pomůckami na dýchací cesty – dobrá je např. Vincentka nebo mentolovými mastičkami na snadnější dýchání, které se natírají na hrudník.

 

Fotografie bylinka mentol

Mentol a mentolové pomůcky při smrkání

Hygienické potřeby pro nejmenší najdete ZDE.

Nechce smrkat – ostranění hlenů

Nenaučí-li se dítě smrkat ihned, je velmi důležité odstranit hleny z dýchacích cest.

Máte 2 možnosti:

  • ústní odsávačku 
  • odsávačku na vysavač

Z mého pohledu je mnohem šetrnější i praktičtější ta odsávačka na vysavač. Používám jí od narození obou dětí a můžu vřele doporučit.

Čtěte také: Jak naučit dítě čistit si zuby

 

Jak naučit děti smrkat

jak naučit děti smrkat

Kdy začne dítě smrkat samo?

Vyzkoušela jsem veškeré způsoby, jak naučit děti smrkat a pokrok přišel až po prvním tipu. Syn se totiž mohl alespoň na chvíli stát dospělejším. Díval se, jak smrkám, vzal si svůj kapesník a napodobil mě. Šlo mu to prakticky hned. Nejdříve sice foukal pouze pusinkou, ale během minuty začal nosánkem.

Vaše dítě vás také může překvapit samostatností a naučí se smrkat díky kolektivu ve školce, na hřišti atd. Berte to tak, že dřív nebo později se to prostě a jednoduše naučí.

A jak jste naučili děti smrkat vy? Podělte se o své zkušenosti, názory nebo praktické tipy, určitě je ocení mnoho rodičů.

Maminka Iveta

Komentáře