Jak naučit dítě chodit na nočník – příběh maminky Ivety

Jak naučit dítě chodit na nočník? Zajisté se již setkali s maminkami, které se chlubily a vychvalovaly své děti až do nebes. Jak jejich malá Anička už v roce chodí pilně na nočník nebo Honzík ve dvou letech na toaletu pro dospělé. Máte obavy, aby vaše dítko nebylo pozadu? Neřiďte se cizími dětmi a zaměřte se pouze na vývoj těch vlastních, jen oni sami si určí, kdy je jejich čas.

Znám spoustu maminek, které se řídí statistikami a internetem, ale opravdu si myslíte, že strýček Google vám pomůže s odlišnými potřebami každého dítěte. Ptáte se tedy, jak naučit dítě chodit na nočník? Přečtením tohoto článku se dozvíte postup, tipy a pár zásad, jenž je opravdu nutné dodržovat.

Zásady proto, jak naučit dítě chodit na nočník

Fotografie dítěte u nočníku - jak naučit dítě chodit na nočník

Učíme se vydržet bez plen.

Ještě než začneme, věřte mi, i já jsem si lámala hlavu, proč můj tehdy 2,5 letý syn pořád vykonává potřebu do plenky. Nijak jsem ho nenutila a říkala jsem si, že počkám do jeho narozenin.

Velkým překvapením pro mě byl den, kdy sám od sebe šel, zvedl si prkénko, sundal si plenku a vyčůral se. To samé se stalo i s dcerou, čímž se dostáváme k zásadám, které je nutné dodržovat.

  • V žádném případě dítě do ničeho nenuťte – sekne se a bude se počůrávat ještě mnohem déle.
  • Dejte dítěti prostor!
  • Po zdařilém výkonu tleskejte, skákejte radostí a co nejvíce chvalte!

Čtěte také: Jak naučit dítě čistit si zuby

Jak naučit dítě chodit na nočník – návod

Nyní se dostáváme na návod, jak naučit dítě chodit na nočník. Naleznete mnoho tipů, avšak je více pravděpodobnější zavrhnutí než splnění vámi zadaného úkolu, takže nejlepší je opravdu nic nehrotit. Chtěli byste dítě alespoň nějak popostrčit? Ukažte mu postup například na panence nebo se obětujte a povolte věrný doprovod na záchod.

Fotografie chlapečka sedícího na nočníku

Jak učila své děti na nočník chodit maminka Iveta

Rady z internetu

Na internetu i v rodině jsem získala mnoho rad. Pouštěla jsem vodu, do telefonu jsem si stáhla zvuk vodopádů, napustila jsem do nočníku trochu teplé vody, nechala jsem ho chvíli v počůraných věcech (bylo mu to jedno) nebo jsem dokonce vydírala sladkostí. Veškeré mé pokusy byly chybné. Dbala jsem totiž na názory ostatních a nezajímala se o to, co vlastně můj syn potřebuje či chce. Takže si představte, jaké pro mě bylo překvapení, když jsem po měsících snažení zjistila, že jsem se stresovala zbytečně.

Usnadněte si učení na nočník s učící sadou na nočník pro děti – najdete ZDE.

Do kdy je nutné naučit dítě chodit na nočník?

Setkáte se i s lidmi, kteří tvrdí, že do pěti let dítě může mít plenku, ale to už se mi zdá příliš. Být totiž na jeho místě ve školce, nechtěla bych tam být jediná v podstatě mimino. A navíc vám dítě s plenkou ani nevezmou. Dle mého názoru je optimální věk do tří, maximálně do čtyř let.

Suma sumárum. Nikde se nedozvíte, jakým způsobem zrealizujete vaše požadavky. Nezapomeňte, že se nejedná o vás, ale o vaší ratolest, která má zaručeně na věc jiný názor.

Maminka Iveta

Přečtěte si další příběh jak naučit dítě na nočník od maminky Marie 

Komentáře